gry - Program Freemind

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Program Freemind...
Napisano 24-03-2005 19:36
Istnieją programy na PC, dzięki którym tworzenie map myśli staje się łatwiejsze. Jednak wszystkie programy, o których słyszałem kosztują horrendalnie dużo (ok 900 zł), jednak dzięki wytrwałym poszukiwaniom odnalazłem zupełnie darmowy program Freemind. Jestem z niego zadowolony, ponieważ tworzy przejrzyste mapy myśli, możemy dowolnie kolorować poszczególny części, wstawiać obrazki i co najważniejsze moim zdaniem, dzięki temu, że jest to program komputerowy, możemy po stworzeniu mapy dowolnie ją zmieniać i modyfikować. Jedynym minusem jest imho to, że przy większych zagadnieniach mapa myśli jest tak duża, że nie mieści się na jednej stronie A4, a po włączeniu opcji drukowania na jednej stronie czcionka kurczy się do takiego poziomu, że jest kompletnie nieczytelna. Trzeba wtedy się uczyć z takiej mapy z komputera.
Program jest akutalnie w fazie "Release Candidate" tzn. że wersja uznana została przez twórców za nie w pełni stabilną i mogą wystąpić błędy w działaniu, aczkolwiek nie spotkałem się z tym. Link: http://sourceforge.net/projects/freemind/
Programy do Map Myśli...
Napisano 27-01-2021 04:14:26
, przez zadane
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Programy do Map Myśli...
Napisano 21-05-2005 23:45
, przez Bartosz
z tym 900 PLN to przesada.

Ja używam programu MindMapper - wersja 3.5 Professional EDU kosztuje niecałe 300 PLN, a wydatek jest raz w życiu.
Jest też do niego bezpłatny podręcznik w formie elektronicznej.

FreeMind jest generalniej ok, ale nie posiada ekportów do Worda, PowerPointa i np. RTF-a, które przydają się przy pisaniu prac zaliczeniowych.

W Mind Mapperze nie ma problemu z dzieleniem map na części i ich drukowaniem. Można też podłączać jeną mapę do drugiej i tak tworzyć strukturę.

więcej na www.brand.pl
[quote:983676e060="Bartosz"]FreeMind ...
Napisano 11-04-2006 14:49
, przez Astur
[quote:983676e060="Bartosz"]FreeMind jest generalniej ok, ale nie posiada ekportów do Worda, PowerPointa i np. RTF-a, które przydają się przy pisaniu prac zaliczeniowych.[/quote:983676e060]Ciekawe jak wygląda mindmapa po eksporcie do RTF :lol:

FreeMind to eksport do HTML, HTML z javascript, XHTML, PDF, SVG, PNG, JPG
Import struktury katalogów na dysku, ulubionych IE i mindmap z MindManagera X5.
Dostępny jest także aplet który można zamieścić razem z utworzoną mindmapą na własnej stronie, dzięki czemu odwiedzający będą mieli dostęp do interaktywnej mapy.
Plik mindmapy jest zapisywany jako ASCII i może być zmieniany przez zewnętrzne programy takie jak np. PHP. Można więc stworzyć nową jakość informacji.
Spolszczenie
pytanie:
odpowiedź: