gry - dysk

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

dysk...
Napisano 10-07-2007 18:26
witam chciałem podpiac stary komputer ale nie moge podpiac dysku poniewaz pisze cos takiego
reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device press any key when ready
i nie wiem co jest prosze o pococ
Odp: dysk...
Napisano 20-10-2020 00:03:16
, przez zadane
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Odp: dysk...
Napisano 10-07-2007 22:04
, przez Master91
jeśli masz stary komputer i nowy dysk (lub odwrotnie) to raczej nie będzie działać. Stare dyski podpina się innymi taśmami(mają mniej żył i nie są kompatybilne z nowszymi kompami)

pozdro 4 all
Odp: dysk...
Napisano 19-07-2007 17:13
, przez LorDex
Może po prostu masz źle ustawioną sekwencję bootowania? Wejdź do biosa, znajdź Boot Sequence i jaki 1st boot device podaj dysk, na którym masz postawiony system.
Odp: dysk...
Napisano 23-07-2007 22:54
, przez chemikps
Albo źle ustawione botowanie w biosie albo uszkodzony sektor startowy dysku, ewentualnie problem z podłączeniem.
Odp: dysk...
Napisano 24-07-2007 07:45
, przez UNK
Master91 to żeś palną :P

Jeśli masz nowy lub stary komputer, nie ważne mogą pojawić się różne zachowania.

Na płycie głównej zwykle są 2 gniazda do podpięcia urządzeń - IDE ( dysk, cdrom, dvdrom, lub inne podobne urządzenia ). Zwykle bywa tak ( w nowszych płytach jest już zaznaczone na niebiesko ), że jedno z tych wejść jest wejściem First ( pierwsze ) a drugie Second ( drugie, te jest w nowszych płytach zaznaczone na czarno ).
Standardowo BIOS wybiera sobie pierwszy widoczny dysk zaczynając od gniazda pierwszego od dysku Master. No tutaj należało by jeszcze wyjaśnić, że na jednej taśmie można podpiąć 2 urządzenia, pierwsze jest Master ( mistrz :P ) a drugie Slave ( niewolnik ), mówiąc prościej, Master jest ważniejszy od niewolnika i przy wybieraniu bootowania to właśnie on 'wygrywa' walkę o startowanie z dysku. Do tego może pojawić się konflikt pomiędzy Master - Slave, chodzi o zworki na dysku, które się ustawia w zależności od położenia dysku, należ sprawdzić czy są one dobrze ustawione, czyli dla dysku Master ustawienie zworek na Master dla Slave na Slave ( różne dyski mają różne ustawienia, zwykle potrzeba 1 zworki, ale niektóre dyski wymagają 2 dla ustawienia trybu Slave ). Jest to dość ważne, ponieważ można ustawić aby dysk podpięty pod 2 wyjście taśmy danych był ustawiony jako Master, potem, przy podpięciu dysku pod pierwsze wyjście, również ustawionego jako Master albo Cable Select ( przy nowszym sprzęcie dyski same sobie wybierają kto jest Master kto Slave w zależności od położenia ) pojawi się problem, bo 2 dyski będą chciałby być na miejscu Master, jeden zostanie wykryty albo nawet i żadnego nie wykryje.

Teraz sprawa ustawień BIOS-u.
W nim masz możliwość ustawienia z którego dysku ma Ci się uruchamiać system operacyjny, jeśli wsadziłeś nowy dysk, płyta mogła sobie coś pozmieniać po tym i teraz zamiast startować Ci z dysku na którym masz system, próbuje z innego, musisz po prostu sprawdzić czy na pewno ustawienie bootowania jest dobrze ustawione.

Tyle na ten temat, mam nadzieję, że będzie to pomocne :P
pytanie:
odpowiedź: