gry - Tarcza antyrakietowa i Esbecja?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Zadaj własne pytanie

Tarcza antyrakietowa i Esbecja...
Napisano 07-07-2008 18:34
, przez asterona
Potrafi ktoś prosto a jednak wyczerpująco powiedzieć do czego służy tarcza antyrakietowa, dlaczego usa chce u nas ją wybudować - co z tego bedziemy mieli i jakie sa obawy ?

Esbecja, agentura itp. Wiem ze to termin dotyczacy komunizmu, prl-u. Wiem ze chodzi o kapowanie. Ale czego kapowanie ? komu ? po co ?

* Co to znaczy estabilishment ?
Tarcza antyrakietowa i Esbecja...
Napisano 24-01-2021 18:58:19
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Tarcza antyrakietowa i Esbecja...
Napisano 16-07-2008 16:39
, przez Kasiek91
Tarcza to Amerykańskie przedsięwzięcie globalne, mające na celu niszczenie rakiet balistycznych. Po ukończeniu jej elementy mają znajdować się na terenie 12 państw, a sama tarcza ma chronić prócz USA około 50 narodów. Dokładnego działania tłumaczyć nie będę.

Aby cała tarcza miała sens musi być szczelna, dlatego wypada im postawić jej elementy na linii Polski. Poza tym mieli nadzieję, że pójdzie im tak łatwo jak w Czechach (i gdyby nie wcześniejsze wybory pewnie by tak było)SB czyli Służba Bezpieczeństwa to policja polityczna która nie zawsze zgodnie z prawem miała pilnować, aby komunizm był "bezpieczny" i trwał w Polsce wiecznie. Werbowali Tajnych Współpracowników wszędzie gdzie było to tylko możliwe. TW mieli za zadanie donosić na wszystko co mogło zagrozić władzy.


estabilishment nie wiem co dokładnie znaczy słowo, ale chodzi o grupę ludzi powiązanych ze sobą politycznie i finansowo, rządząca w danym kraju, coś złego w czym panuje kolesiostwo, korupcja itp. W Polsce jej istnienie nie zostało udowodnione, prawdopodobnie istnieje tylko w urojeniach zwolenników IV RP :]
Tarcza antyrakietowa i Esbecja...
Napisano 22-07-2009 16:45
Nie wierzę w to że w Polsce przy władzy nie ma grup które są ze sobą powiązane. Zawsze sprawdza się stare powiedzenie: "ręka rękę myje".
pytanie:
odpowiedź: