gry - Impresjonizm

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Zadaj własne pytanie

Impresjonizm...
Napisano 08-05-2005 18:04
, przez mineral86
IMPRESJONIZM W LITERATURZE I MALARSTWIE-MOGE POMOC NA TEN TEMAT!
czesc tutaj masz potrzebne linki ...
Napisano 27-01-2021 05:18:36
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
czesc tutaj masz potrzebne linki ...
Napisano 08-05-2005 18:36
, przez barbarka
czesc tutaj masz potrzebne linki znajdziesz napewno w nich odpowiedz na twoj temat.. pozdrawiam

http://prace.sciaga.pl/28508.html

http://prace.sciaga.pl/3750.html

http://prace.sciaga.pl/24894.html

http://prace.sciaga.pl/30727.html

http://www.kama.rb.pl/0019da.html

http://sciaga.nauka.pl/index.php/id=index/dept=54/cath=221/sc_kat=34/sc_id=4218
DZIEKI...
Napisano 09-05-2005 00:59
, przez mineral86
DZIEKI ALE JA WLASNIE CHCE POMOC JAKBY KTOS NIE WIEDZIAL NIC NA TEN TEMAT ALE DZIEKI POZDRAWIAM
analiza dziela...
Napisano 29-05-2005 12:46
, przez mikimouse
mam zrobic analize impresjonistycznego dziela! prosze o pomoc pilne <nie ma znaczenia jakie dzielo byle by bylo moneta i maneta>
pomoc...
Napisano 30-05-2005 22:41
, przez mineral86
Cloude Monet studiował w Akademii Szwajcarskiej, z upodobaniem uprawiał malarstwo plenerowe, wprowadził też nowy kierunek do Londynu. Jeden z jego najsłynniejszych obrazów to „Stogi siana”, namalowane gęstymi, kolorowymi plamami błękitu, bieli, różnymi odcieniami czerwieni i fioletu
Pierre Auguste Renoir brał udział w wielu wystawach impresjonistów, jego ulubionym tematem było życie Paryża, scenki rodzajowe „Le Moulin de la Galette” to jedno z najznakomitszych jego płócien, powstałe latem 1876 r.
Renoir zalewa umieszczone na nim postaci deszczem światła. Na pierwszym planie mamy stół i dwie ławki. Główną grupę obrazu stanowią trzej mężczyźni oraz matka z córką. Siedzący na znajdującej się w lewym rogu ławce chłopiec tkliwie przygląda się dziewczynce o blond włosach. Scena ta niczym rodzaj lustra odbija i skupia w jednej sytuacji atmosferę gry spojrzeń budującej dramaturgię obrazu. Na drugim planie tańczą pary na zacienionym parkiecie. Postaci z pierwszych planów malowane są wyraźnie i Renoir nadaje ekspresję każdej twarzy i każdej sylwetce. Trochę dalej twarze rozmywają się. Krótkie, szybkie pociągnięcia pędzlem dają złudzenie tanecznego wiru.
Camille Pisarro natomiast z upodobaniem malował przyrodę, na przykład las. Rozjaśnił paletę, rezygnując z czerni i brązów. Jeden z najsłynniejszych jego obrazów to „Sekwana i Luwr”.
Alfred Sisley uchodzi za najbardziej konsekwentnego impresjonistę. Wszyscy inni w swych późnych płótnach wybiegali poza impresjonizm (z różnym skutkiem). Natomiast Sisley pozostał wierny sobie i kierunkowi do końca. W odróżnieniu od większości pozostałych impresjonistów, od tętniących życiem ulic Paryża, Sisley wolał spokojne życie na prowincji i tam szukał inspiracji. Mimo, że pozostawał nieco na uboczu grupy, jest jednak niewątpliwie jednym z najwybitniejszych jej członków. Pejzaże Sisleya uchodzą za najbardziej liryczne i harmonijne dzieła nurtu. Jednym z obrazów namalowanych przez Sisleya jest „Most w Moret”. Przedstawia przepływającą przez małe miasteczko Moret rzekę LoingWszak to właśnie na powierzchni wody zaobserwować można najwięcej wszelkiego rodzaju refleksów świetlnych, odbłysków i niuansów kolorystycznych. Cała kompozycja obrazu jest stosunkowo spokojna, sposób kładzenia farby w poszczególnych partiach obrazu jest różny. O ile niebo i budowle miejskie przedstawione są raczej statyczne, o tyle rzeka oddana jest z dużą dynamiką. Wspomniane wyżej efekty świetlne artysta uchwycił dzięki swobodnym, energicznym, krótkim pociągnięciom pędzla.
Do Polski impresjonizm dotarł z opóźnieniem i podjęty został w środowisku warszawskim dopiero pod koniec XIX wieku. Przywiózł go z Paryża Józef Pankiewicz, autor Port w Concarneau”. Impresjonizm podjął także Władysław Podkowiński ze słynnym obrazem „W ogrodzie” Na obrazie tym przedstawiony jest letni pejzaż w słoneczny dzień. Światło przefiltrowane przez gałęzie drzew nadaje obrazowi dynamiczną mglistość. Plamki słońca rozsiane na trawnikach i parkowej ścieżce sprawiają, że kontury rozpływają się. Dzięki grze świateł i cieni, pień drzewa, znajdujący się na pierwszym planie, zdaje się drżeć. Innymi impresjonistami są Leon Wyczółkowski- malarz polskiego krajobrazu, piękna drzew czy architektury ( „Orka na Ukrainie)Olga BoznańskaAutorka oryginalnych i subtelnych portretów np. „Dziewczynka z chryzantemami”. W polskim malarstwie epizod impresjonistyczny był jednak krótkotrwały.
pomoc...
Napisano 30-05-2005 22:51
, przez mineral86
Claude Monet


Claude Monet uznawany jest za najwybitniejszego impresjonistę i chyba tak jest w istocie. Zresztą to od tytułu jego obrazu Impresja Wschód słońca pochodzi nazwa całego kierunku. Claude Monet urodził się w 1840 roku w Paryżu. Jego talent dostrzeżono, gdy był jeszcze dzieckiem. Swoje pierwsze prace sprzedawał mając zaledwie czternaście lat. Dwa lata później jego prace wystawiane były w Rouen. Można wiec powiedzieć, że był to artysta o bardzo wielkich zdolnościach oraz miał wielkie szczęście.

Jak już wyżej wspomniałem od dzieła "Impresja, Wschód Słońca" wzięła się nazwa Epoki - zwanej IMPRESJONIZMEM. To jest jeden z głównych powodów, dlaczego właśnie decyduje się na opisanie tego dzieła, mającego tak wielki wkład w historie sztuki.

Dzieło to powstało w 1873 roku, pomimo iż na płótnie obok podpisu mistrza widnieje data 1872. Namalował je w Hawrze, z okna hotelu Amiraute. Pierwotnie, obraz, który opisuje miał nosić tytuł Marine (Morze), jednak Monet wystawiając obraz na wystawie Zrzeszenia artystów w ostatniej chwili zmienia jego nazwę.

Jako pierwszy określenia impresjonizm użył krytyk Louis Leroy atakując i wyśmiewając w swojej recenzji obraz Moneta, wystawiany na pierwszej wystawie impresjonistów w 1874 roku, która spotkała się z miażdżącym przyjęciem. Nazwał pogardliwie młodych malarzy "impresjonistami".

Ekspozycja przyniosła spore straty finansowe, ale pozwalała ujawnić się nielicznym początkowo zwolennikom nowego malarstwa.

Obraz "Impresja, Wschód słońca" jest dokładnym odzwierciedleniem swego tytułu. Przedstawia on jak przez poranną mgłę przebija się słońce, rozpoczynają kolejny dzień W mgle kreuje się lekki zarys statków. Na pierwszym planie dostrzegamy 3ódke, z dwiema osobami w środku. Jedna osoba siedzi natomiast druga wios3uje, stoj1c i patrz1c na inne statki. Kawałek dalej można dostrzec drug1 3ódke, jednak o niej nie jesteśmy w stanie powiedzieć nic więcej, oprócz tego, że siedzi w niej kilka osób. Zarówno słonce jak i łódki mają swoje odzwierciedlenie w wodzie. Odbicie to jest ukazane w sposób zastosowania poziomych, krótkich śladów.

Po wielu latach, znajduje się kilku krytyków, którzy w tym obrazie dostrzegaj1 pewne tendencje nowatorskie. Obraz kupuje Ernest Hoschede i razem z wieloma krytykami broni1 tego nowego pr1du.

Rewolucyjny sposób malowania Moneta i grupy impresjonistów zatryumfowa3 wreszcie nad skostnia3ym akademizmem i pozwoli3 na dynamiczny rozwój nowoczesnej sztuki w końcu XIX i w XX wieku.
...
Napisano 02-10-2005 23:15
spadlas mi z ta oferta idealnie.. :) wlasnie wybralam sobie taki temat na mature ustna z polskiego.. to co mozesz mi zaproponowac?:) wspolprace?:) pozdrawiam [email protected]
POMOCYY...
Napisano 09-10-2005 12:45
, przez mirelka:)
Hej muj nr gg 8617215 napisz mi jaieś ciekawe rzeczy na temat impresjonizmu moga byc nawet linki jest mi to pilnie potrzebne !! Dzięki z góry :) :D :) :) :) :) :lol: :o :P :wink: :arrow: :!:
Hej. Mam taki temat na mature ustną tzn...
Napisano 29-10-2005 17:00
, przez Ketra
Hej. Mam taki temat na mature ustną tzn. "Impresjonizm w literaturze i malarstwie, omów na wybranych przykładach." Nie wiem kompletnie jak go zacząć i jak się wziąść za niego. Prosze o pomoc. Mij @ to: [email protected] lub nr gg. to 4149703. Czekam na odp.
Hej...
Napisano 31-10-2005 15:06
, przez aga*
Pisze wlasnie prace na mature ustna, na podobny temat. Jesli moglabys mi w czyms pomoc to z gory dzieki :) moj nr gg.5575545
Bardzo bym była wdzięczna jakby ktos ...
Napisano 14-11-2005 15:36
, przez isza
Bardzo bym była wdzięczna jakby ktos podał jakieś tytuły dotyczące imprezjonimzu w literaturze Młodej Polski. Robię na ten temat prezentacacje i poszujkuje materiałow...Proszę pomóżcie!Mój nr gg 2034527
lub e-mail: [email protected]
Ewa :cry:
...
Napisano 04-12-2005 15:49
, przez adziap
..........
a już myślałam,że jestem sama :P...
Napisano 11-12-2005 20:38
, przez mikrus
...no jestem zainteresowana i służę swoimi materiałami w razie czego (co nieco już mam ;) ) czekam na kontakt na GG: 1360561 i na mail [email protected]
;] no ja tez mam cos w tym stylu. ...
Napisano 02-01-2006 14:57
, przez ikus
;] no ja tez mam cos w tym stylu. Impresjonizm okresu modernizmu. oczywiscie malarstwo,literatura i muzyka..;] Jakby ktos mial cos konkretnie o impresjonizmie w modernizmie to bylabym wdzieczna bardzo;] [email protected] ;]] Juz co nieco mam, temat raczej przyjemny..odstrasza tylko forma;]

Ahaa..bym zapomniala.. na eduseeku swietnie jest opisane. www.eduseek.interklasa.pl ;] nie ma samych suchych faktow,lecz jest kilka ciekawostek;]
Mam podobny temat maturalny: czy mogł...
Napisano 19-01-2006 13:08
, przez an-ia
Mam podobny temat maturalny: czy mogłabysmi pomóc?! Doskladnie brzmi Sposób wykorzystania impresjonizmu i symbolizmu w literaturzei malarstwie...Laczę na pomoc :) moj nr gg 2703539
pomózcie...
Napisano 19-01-2006 13:08
, przez an-ia
Mam podobny temat maturalny: czy mogłabysmi pomóc?! Doskladnie brzmi Sposób wykorzystania impresjonizmu i symbolizmu w literaturzei malarstwie...Laczę na pomoc :) moj nr gg 2703539
Impresjonizm...
Napisano 21-01-2006 16:05
, przez mirelka:)
Hej w tym roku pisze maturemój temat jest powiązany z Impresjonizmem " IMPRESJA JAKO ŚRODEK WYRAZU W LITERATURZE I MALARSTWIE.
OMÓW, ODWOŁUJĄC SIĘ NA WYBRANYCH PRZYKŁADACH"
PROSZE POMÓZCIE muj nr gg8617215 lub e-mail[email protected]
hej! ja mam temat na mature Impresjonzim...
Napisano 06-02-2006 18:55
, przez Bernadzia
hej! ja mam temat na mature Impresjonzim w sztuce i literaturze mlodej Polski. Bardzo prosze o pomoc. W bibliotece w omim miescie nic nie ma ciekawego tylko same tomiki wierszy. Musze oddac plan wypowiediz i bibliografie do konca lutego a jeszcze nic nie mam napisane. Pomozcie, prosze...
moj e-mail [email protected]
[b:38cc9ed30b]DO NATI :)[/b:38cc9ed30b]...
Napisano 06-02-2006 19:00
, przez Bernadzia
DO NATI :)hej! znalzłam na tym serwerze wiadomosc ze mozesz pomoc z tematem impresjonizm. Prosze cie jezeli masz jakies bibliografie albo ogolnie jakies wiadomosc na temat impresjonizmu w sztuce i poezji mlodej polski to odpisz na e-mail [email protected]
Pomocy! Też mam temat Impresjonizm w lit...
Napisano 13-02-2006 17:49
, przez Oda518
jesli chodzi o malarstwo impresjonistyczne to sobie radze!! mam mnustwo info na ten temat ale kompletnie nie wiem jak zabrac sie za literature!! ktore frg. "Chłopów" mam wybrac i wogole mam z tym problem!! bardzo prosze o jakies info na ten temat!! [email protected] gg9236692
Oda...mam ten sam problem co ty... ...
Napisano 15-02-2006 15:07
, przez djd1987
Oda...mam ten sam problem co ty... odnosnie literatury...oze ktos pomoc?
Impresjoniz...
Napisano 17-02-2006 23:01
, przez izoldes_
Cześć Ja mam taki temat na mature : "Impresjonizm w literaturze i sztuce. Zaprezentuj, odwołując się do wybranych tematów" Czy ktoś ma na to jakieś materiały bo ja niemm kompletnie nic. Pomocy!!!
Mój email [email protected]
Hej. Mam podobny temat do każdego z was ...
Napisano 27-02-2006 15:10
, przez Afrodyta
Hej. Mam podobny temat do każdego z was i mam problem, nie wiem jak się do tego wszystkiego zabrać :(
Mój temat brzmi: "Impresjonistyczne pejzaże. Kreowanie świata pędzlem i słowem w malarstwie i poezji przełomu wieków XIX i XX".
Jeśli ktoś mógłby mi pomóc ze znalezieniem czegoś z czego mogłabym skorzystać, coś wykorzystać... no i pomógłby mi z bibliografią, byłabym bardzo wdzięczna.
Mój adres: [email protected]
hej:) mowisz ze moglabys mi pomoc:) ...
Napisano 22-03-2006 10:10
hej:) mowisz ze moglabys mi pomoc:) chodzi o prace maturalna z polskiego:) potrzebuje jakis informacji o impresjonizmie w literaturze bylabym Ci bardzo wdzieczna za jakies informacje badz linki do stron moj e-mail to [email protected] pozdrawiam i z gory dziekuje:)
K. Przerwa-Tetmejer, Melodia mgieł ...
Napisano 22-03-2006 16:37
, przez Wytwornia
K. Przerwa-Tetmejer, Melodia mgieł nocnych
J. Kasprowicz, Krzak dzikiej róży w Ciemnych Smreczynach,
Taki pejzaż młodopolski
M.
hej a moglby ktos napisac przykladowa ...
Napisano 27-03-2006 23:14
, przez mrowa23
hej a moglby ktos napisac przykladowa bibliografie jak to wyglada dokladnie jakie macie dziela itd?bede wdzieczna pozdrawiam
Niestety, nie wiele czasu zostało do ...
Napisano 28-03-2006 18:44
, przez Karolaaa
Niestety, nie wiele czasu zostało do maturki...a moja prezentacja maturalna o impresjonizmie jeszcze nieskonczona.W zwiazku z tym proszę o pomoc lub chociaż konsultacje. Mój mail [email protected]
pomocy...
Napisano 28-03-2006 20:00
, przez k0nrad
potrzebuje interpretacji 2 obrazów impresjonistycznych. jeden to "targ na kwiaty" J.Pankiewicza a drugi to "dzieci w ogrodzie" W.Podkowińskiego. jezeli macie coś na ten temat to piszcze maila [email protected] albo gg.5939652
interesowałbym mnie opisy obrazów degasa...
Napisano 31-03-2006 17:17
, przez jjanek18
interesowałbym mnie opisy obrazów degasa "niebieskie baletnice" moneta "impresja- wschód słonca" pissarro :bulwar montrmarte renoir "śniadanie wioslarzy" i wierszy tetmajera "melodia mgieł nocnych" staffa " deszcz jesienny" kasprowicza krzak dzikiej rózy..."
Impresjonizm analiza obrazu help help ...
Napisano 03-04-2006 00:57
, przez kostek_11
Czesc potrzebuje dokładnej analizy 2, 3 obrazów impresjonizmu z góry dzieki.
pytanie:
odpowiedź: