gry - Jak uczyć sie słówek z języków obcych??

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Jak uczyć sie słówek z języków obcych...
Napisano 11-01-2005 19:50
wiem, ze mapy mysli zsa bardzo dobrym i praktycznym sposobem na nauke np biologii, a co ze słówkami z jezyków obcych :?: z gory dziekuje za pomoc :D
1. Fiszki - zestawy małych kartoników z ...
Napisano 27-01-2021 04:16:18
, przez zadane
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
1. Fiszki - zestawy małych kartoników z ...
Napisano 17-01-2005 17:10
1. Fiszki - zestawy małych kartoników z wypisanymi słowkami po polsku po jednej stronie i w obcym języku po drugiej. Kosztuje to jakieś 6-7 zł. Swoje pierwsze fiszki wygrałam w konkursie i zapewniam, że działa, tylko że trzeba robić częste powtórki. Więcej informacji: www.fiszki.pl
2. KOJARZENIE! To było bodaj w IIIciej, może nawet drugiej klasie. Nie mogłam sobie przypomnieć, jak jest po niemiecku oglądac teliewizję. Nie trwało to długo - szybko przypomniałam sobie, że przecież miałam kiedyś na kompie pewen pliczek (nieważne już, jaki) o nazwie "fern". I to okazało się rozwiązaniem! Może więc pora zmienić nazwę mojego komputera Fertigkeitsmantel, Körper skojarzyć z korpusem, rybkę ochrzcić Habseligkeiten Niveaus kojarzyć z niveą? To pierwsze nie coiera się już o kojarzenie, lecz.....
3. Stykanie - fakt faktem, niemal codziennie kładziesz się do łózka i gapisz na sufit. Ew. na ścianę. Można wiec sobie w te miejsca ponaklejac kartki ze słowkami. Jeszcze lepiej jest przylepić do szafy kartke z napisem "Schrank", a na sufit - "Decke"
4. Związki międzywyrazowe - czyli Beleibt Meerschweinenchen sitzt auf der Decke. Itd. itd.
5. Metoda obrazkowa - jesteś niewyżyty artystycznie? Dłkugopis w rękę i bazgrz! Domek, drożka i już wiesz, co to jest Heimfahrt.
Skojarzenia sa naprawde skuteczne, w ...
Napisano 21-01-2005 17:21
Skojarzenia sa naprawde skuteczne, w liceum musialam sie duzo uczyc slowek z j angielskiego i do dzis pamietam glownie te, ktore nie wchodzili mi do glowy i zapamietywalam je za pomoca skojarzen, np capture-schwytac, kojarzylam sobie z schwytaniek kogos za kaptur.
Nauka języka...
Napisano 23-01-2005 09:32
, przez Jo_Anna
Najlepiej wyjechać do kraju w którym mówią językiem którego chcesz się nauczyć na jakieś dwa lata. :)
Mapy myśli można stosować praktycznie ...
Napisano 03-02-2005 18:01
, przez Renata
Mapy myśli można stosować praktycznie wszędzie. Załóżmy, że masz temat o pożywieniu. W centrum mapy piszesz więc słowo "FOOD". Od napisu wychodzę gałęzie: "FRUITS", "VEGETABLES", "MEAT", "DAIRY PRODUCTS" itd, a od nich kolejne pojęcia i obrazki. Pozostaje Ci, Marto spróbować :]
Powtórki...
Napisano 26-07-2007 17:20
, przez kiooy
Powtarzanie jest matką wiedzy” – mawiali starożytni. Do tej powszechnej prawdy nie trzeba nikogo przekonywać. A jaki jest optymalny cykl powtórek? Są różne metody, ale chyba najlepiej przetestowany jest następujący schemat:

1 godzina po nauce

1 dzień

1 tydzień

1 miesiąc

6 miesięcy

http://www.soffa.pl/
Odp: Jak uczyć sie słówek z języków ...
Napisano 28-07-2007 12:37
, przez elka838
Weź jakiś dyktafon ,nagraj sobie słówka z angielskiego i tłumaczenia, kilka razy.Połóż się na łóżku sprobuj sie odprezyc i puszczaj sobie te slowka w łóżku. U mnie to zawsze działa.
Odp: Jak uczyć sie słówek z języków ...
Napisano 04-08-2007 19:41
, przez kisiel
wypisz sobie na kartce słówk i przywieź w widocznym miejscu i za kazdym razem jak bedziesz widziała te słówka powtarzaj je. ;)
powodzenia. ;)
Odp: Jak uczyć sie słówek z języków ...
Napisano 19-08-2007 09:56
, przez AMANDUNIA
Ja uzywam fiszek jest to bardzo fajna zabawa a jednocześnie nauka.Ale także mam wiele innych sposobów np. wycinam karteczki a na nich pisze wyraz po angielsku lub....... i jeśli on oznacza lodówka to przyklejam ja na lodówke jesli łuzko to na łozko9 jesli biórko to na biórko i tak dalej.
POWODZENIA!
Odp: Jak uczyć sie słówek z języków ...
Napisano 28-08-2007 19:11
, przez Mateusz
Odp: Jak uczyć sie słówek z języków ...
Napisano 12-09-2008 15:25
, przez ex3333
Jo_Anna , ale nie każdy może wyjechać do kraju , którego języka chce się nauczyć więc to raczej była kiepska rada . Ale dzięki , że weszłaś do dyskusji .
Odp: Jak uczyć sie słówek z języków ...
Napisano 05-11-2008 08:36
Bardzo dobre odpowiedzi!

Mogę dorzucić ogólnikowy pogląd na nie.

1. Sposób z odprężaniem to patent systemu sita, który wprowadzając nas w stan odprężenia powoduje podwyższone wchłanianie informacji.

2. Pomysł z karteczkami to bardziej wyrafinowana metoda zakuwania która polega na przepisaniu poprawnie z książki a później utrwalaniu przez kilka dni tych informacji (macie ochotę pić herbatę z kubka na którym jest przyklejony jakiś papier? )

3. Technika fiszek, to nieznana mi metoda.

4. Zamiast kartki papieru na której znajduje się mapa myśli można użyć programu FreeMind - free mind mapping software a następnie wydrukować efekty naszej pracy bądź wysłać znajomym.

Odp: Jak uczyć sie słówek z języków ...
Napisano 10-02-2010 15:08
, przez iksem
Jeśli chcesz się uczyć po to by zapamiętać dane słówko np na klasówkę to faktycznie nauka pojedynczych słówek wydaje się sensowna. Sam wiem jednak że takie działanie jest nieskuteczne bo wszystko zapomnisz. Nie ma innej opcji. Aby naprawdę przyswoić nowe słownictwo i zaczać uzywać je podświadomie musi wykorzystać tzw DEEP LEARNING. CO do słówek to najskuteczniej wypada nauka całych zdań z nowym słowem. np jeśli chcesz nauczyć się znaczenie słówka impact to zapisz sobie całe zdanie.

This website has impact on worldwide web.

Uczysz się automatycznie gramatyki zapamietujesz ze impact łączy się z ON a nie FOR nie BY. Ta zasada to jedna zasad jaką poznałem na kursie

Effortless English na który możesz zapisać się za darmo na www.effortlessenglish.pl

http://www.EffortlessEnglish.pl
http://www.EffortlessEnglish.pl
http://www.EffortlessEnglish.pl
Odp: Jak uczyć sie słówek z języków ...
Napisano 07-04-2010 15:41
, przez thebestof
Jedno słówko dziennie.
Odp: Jak uczyć sie słówek z języków ...
Napisano 09-07-2010 19:37
, przez madziass
byłoby ciężko z metodą "1 słówko dziennie" - mając do zapamiętania 300 słówek tygodniowo - tak jak ja miałam przygotowując się do certyfikatu :|
ja polecam mapy myśli jak Renata ;)
Odp: Jak uczyć sie słówek z języków ...
Napisano 28-03-2011 12:25
To zależy jeszcze na jakim poziomie ogólnie znasz język. Ja chodzę na kursy językowe do Axona, tam wszystkie nowe słówka lektor tłumaczy nam po angielsku ja sobie je wypisuje, a potem co jakiś czas wracam do nich i powtarzam. Oprócz tego czytam artykuły po angielsku i też wypisuje nieznane słowa. W ten sposób zdecydowanie wzbogacam swoje słownictwo.
Odp: Jak uczyć sie słówek z języków ...
Napisano 25-04-2011 10:05
, przez andreu
na pewno trzeba być regularnym, jeśli potrafisz się sam moblilizować to jak najbardziej można się uczyć samemu, większość osób w tym ja potrzebuje mobilizacji z zewnątrz, prace domowe zajęcia z grupą itd. Ostatnio chodzę do SpeakUp. Zależy mi też na kontakcie z nativem, aby mieć kontakt z kimś kto jest z poza naszej kultury. Polecam takie rozwiązanie jak praca w małej grupie. Wymiana doświadczeń, więcej możliwości poprawy błędów, których się normalnie nie zauważa. Do tego można oglądać dodatkowo sobie jakieś filmy w oryginalnej wersji językowej.
Odp: Jak uczyć sie słówek z języków ...
Napisano 29-04-2011 12:47
zawsze trzeba samemu troche popracować. jak komuś bardzo zależy to znajdzie motywację. moim zdaniem warto też wspomóc się kursem. w tych bardziej nowoczesnych szkołach utrwalanie materiału jest dość ciekawe. odchodzi się od nudnego wkuwania i jest coraz więcej sposobów nauki. chodze właśnie do tego speak up i bardzo mi się spodobało.
Odp: Jak uczyć sie słówek z języków ...
Napisano 13-05-2011 10:34
, przez iksem
do nauki słówek w wolnej chwili można zajrzeć na stronkę http://angi.pl, ciekawa baza słówek, fajna jest opcja że można znajomemu podesłać stronkę i sprawdzić jakie popełnia błędy
Odp: Jak uczyć sie słówek z języków ...
Napisano 04-11-2011 11:19
Ja znam bardzo dobry sposób. Fiszki! Mam już swoją sprawdzoną stronkę na której można uczyć się słówek angielskich, niemieckich i nie tylko metodą multimedialną. Już nie trzeba płacić za zestawy fiszek. Tutaj: fiszkoteka.pl
Można uczyć się przez internet, dodawać swoje fiszki, odsłuchiwać poprawnej wymowy wszystkich słówek albo pobrać je sobie na komputer w formacie mp3 i słuchać do bólu.
Odp: Jak uczyć sie słówek z języków ...
Napisano 04-03-2012 12:13
, przez MagdaM75
Najlepiej mieć jakiś system np. 10 nowych słówek dziennie lub więcej i danego dnia powtarzać je sobie a raz na tydzień pokazać komuś listę i żeby przepytał lub przeprowadził "kartkóweczkę", można też korzystać z fishek lub stron gdzie uczą słówek jak 1000słów angielski: http://tnij.org/1000slowangielskich
pytanie:
odpowiedź: