gry - Jak najlepiej tworzyć mapy myśli

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Jak najlepiej tworzyć mapy myśli...
Napisano 20-02-2005 12:56
Czy w mapach mysli nalezy wizualizować nasze skojarzenia za pomoca rysunków? Czy mogłabym prosić o podanie ceny i strony www, na której moglabym zakupić dobrą książkę na ten temat.
Zaleca się umieszczanie na mapach jak ...
Napisano 27-01-2021 04:08:31
, przez zadane
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Zaleca się umieszczanie na mapach jak ...
Napisano 24-02-2005 12:52
, przez Renata
Zaleca się umieszczanie na mapach jak największej ilości rysunków, które są świetnie przyswajane przez mózg.

Godną polecenia jest książka "Mapy Twoich myśli" (autorzy: Tony Buzan, Barry Buzan). Możesz ją zakopic np. na stronie: http://www.gandalf.com.pl/b/mapy-twoich-mysli/ w cenie 26,69zł.

Coś o książce:
Przedstawiona tu koncepcja jest rewolucją w pracy umysłowej! Sposób, w który zapisujemy myśli albo ogranicza, albo pobudza naszą kreatywność i sprawność pamięci. Wystarczy spojrzeć na podane w książce przykłady notatek genialnych twórców (Edisona, da Vinci, Beethovena), by zrozumieć, jak daleko odbiegają one od martwego schematu "linijka pod linijką".
Mapy twoich myśli należą do najważniejszych książek napisanych na przełomie wieków dla osób, które pragną w pełni wykorzystywać potencjał swojego umysłu. Pozwala na to mindmapping, tj. szczególny rodzaj notowania, który pobudza procesy myślowe.

recenzja ze strony: http://czytelnia.onet.pl/0,5641,0,1,nowosci.html
Rysunki do map myśli...
Napisano 18-04-2005 15:04
, przez ryzu
Czy zauważyłaś kiedyś, że wszystkie litery są do siebie podobne. A czy zauważyłeś że nie ma taiego samego własnoręcznie zrobionego dzieła. Nawet małe dzieci dają nam wielki przykład, nie czytają książek, one tylko przeglądają obrazki.

Czy już coś zaczynasz rozumieć?
Litery są takie same, a rysunki nie! Jakie z tego wniosek?: rysunki bardziej nam zapadają w pamięć, bo są oryginalne. Zamiast pisać maczkiem, że liść ma aparaty szparkowe, trzeba narysować liść i to z czym kojarzą nam się aparaty szparkowe np. z wielkimi szparami. Skojarzeń nie wolno zmieniać np. jeśli ludzka komórka kojarzy nam się z telefonem komórkowym, to zawsze rysujemy telefon komórkowy. Warto żywo kolorować rysunki, wtedy łatwiej nam zapadną do w pamięci. Jęsli wyolbrzymimy rysunek np. zamiast małych kropeczek które mają oznaczac bakterię narysujemy wielkiego, brydnego pająka czy jakiegoś obrzydliwego robaka, zapadnie nam to w pamięci. Dzaiłejmy na zasadzie reklam, to one pokazują nam wiele skojarzeń. Jeśli chodzi o książki o mapach myśli warto zajrzeć na sciagawa.pl!!! Tam napewno znajdziesz coś dla siebie
_____________________________________________________________

Masz z czymś problemy? Może z zadaniem z matmy? Mogę ci pomóc. Wyślij e-maila na adres [email protected] lub napisz smsa na 660898986. Pomogę Ci
książka o mapach myśli...
Napisano 21-05-2005 23:56
, przez Bartosz
warta jest też polecenia książka
"Mind Mapping - jak ogranąć całość", autor Mariusz Paszko

bardziej szczegółowa i przystosowana do polskich warunków

warto zajrzeć na http://www.brand.pl/ksiazkamm.htm

książkę można kupić w Pałacu Kultury i Nauki w recepcji wystawy Mózg lub w intrernecie
Odp: Jak najlepiej tworzyć mapy myśli...
Napisano 07-03-2009 09:58
, przez lodzia
Mapy myśli najlepiej tworzyć przy pomocy rysunków. Muszą one zapadac w pamieć. Najlepiej by były kolorowe. Uważam, ze najlepszym poradnikiem dotyczącym tworzenia ich jest książka p.t. Mapy Twoich Mysli, a jej autorem jest Tony Buzan. Książka kosztuje ok. 30 zł i nie ma problemów z jej zdobyciem. Jeśli chcesz zamówić ją przez internet wejdź na empik.com:)
Powodzenia
Odp: Jak najlepiej tworzyć mapy myśli...
Napisano 11-08-2009 14:43
, przez Spartikus
Mapa myśli to najlepszy sposób notowania, jaki kiedykolwiek powstał. Niestety bardzo mało znany i prawie w ogóle nie stosowany w szkolnictwie ;(
Mapę myśli zaczynamy od centrum (np. naszego tematu czy zagadnienia), od którego rozchodzą się poszczególne odnogi, które z kolei rozgałęziają się na kolejne i kolejne itd.
Mapy myśli najlepiej tworzyć w taki sposób, aby połączyć prace obu półkul mózgowych, tzn. do logicznych schematów i słów kluczowych dodajemy rysunki, oparte na skojarzeniach naszego mózgu. Jak zauważyla lodzia przy budowaniu takiej mapy dobrze jest używać wiele kolorów.
Więcej na temat tworzenia map myśli jak również ich zastosowania znajdziesz na stronie:
http://www.mapymysli.net

Wymienione książki Buzana są dobre, dorzucę do nich jeszcze publikacje naszej polskiej autorki:
http://zlotemysli.pl/djowo,1/publication/show/6558/Mapologia.html
Odp: Jak najlepiej tworzyć mapy myśli...
Napisano 27-11-2009 11:05
, przez Maya10
Możesz za darmo zapisać się do kursu na tej stronie: www.mapy-mysli.com

pytanie:
odpowiedź: